Začátek konce

10. listopadu 2010 v 17:02 | kattymencl |  HP

Harry
Velký souboj brýlatého mládežníka s beznosým křivákem se blíží.
Ale k jeho vyústění se Harry Potter a Relikvie smrti - část 1. ještě nedopracuje.


HP7


Sedmý potterový film je tu, ale na finální masakr si budeme muset počkat do července. Producenti a studio se totiž (se svolením J. K. Rowling) rozhodli poslední adaptaci rozseknout vejpůl, což jim jednak umožní zatřást velelukrativním oslíčkem dvakrát, a navíc (podle jejich slov především) hude moci nabitý příběh dýchat. A to je, při veškerých námitkách vůči poctivému mamonářství, docela dobrý nápad.
Relikvie smrti jsou knihou obsáhlou a těžko předem odhadnout kam až první díl její děj dopraví (šušká se ovšem, že masivní bitva o Bradavice bude tvořit naprostou většinu dvojky, což leccos napovídá). Snad jen doufejme že poněkud nudné tábornické intermezzo bude zredukováno na minimum.
Jenže patrně zcela zbytečné pouštět se do popisu samotného děje. Potterofilové jej jistě dobře znají a ti co nepoznamenaní už nemají pražádnou šanci naskočit po šesti dílech do rozjetého vlaku. Zbývá tedy jen se těšit, neboť upoutávky vypadají velmi dobře a publikum na testovacích projekcích prý řičelo blahem. Režisérskou hůlku koneckonců opět třímal David Ytes, který prokázal jistou ruku a vytříbené oko už v předchozích dvou dílech.
Beatrix, Voldemord, Malfoy

¨
            Zajímavosti
Oba díly Relikvií začínali zároveň jako jeden mohutný film Celkem to zabralo 478 natáčejících dní. Představitelé ústřední trojice přiznali, že v poslední den natáčení plakaly. Koneckonců  pro ně tato série znamenala celé dospívání...........HP7
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama