Kouzelná Emma Watson

16. listopadu 2010 v 21:34
„Jsem na polovině cesty mezi dívkou a ženou.”
"Jsem na polovině cesty mezi dívkou a ženou."
22. 7. 2009 16:00
Vzorná Hermiona odrostla školním lavicím v Bradavicích a je zatraceně dospělá a sexy. Na co se těšte, až se herečka Emma Watsonová s Harrym Potterem rozloučí?
            
                 Křehkou blondýnku vystřelila ke slávě role  v úspěšné filmové sérii o kouzelníku Harrym Potterovi. Dětská hvězda už ale vyrostla ze školního hábitu a fanoušci, kteří s Emmou alias Hermionou Grangerovou dospívali, žasnou nad její sexy ženskou postavou, kvůli níž pořádá bulvár na mladou herečku hony. Emmu ale tenhle rozruch nechává chladnou, a zatímco točí poslední dvě potterovská pokračování, spřádá plány, na co se vrhne, až kultovní kouzelnické sérii definitivně odzvoní. Nejvyšší čas poznat tuhle bystrou krásku trochu víc.

"Hodlám kouzlit."

Ačkoliv jsou oba rodiče této lepé Angličanky vynikající právníci, ona sama už ve školce tvrdila, že až vyroste, nevydá se v jejich stopách, 
ale stane se vílou, princeznou nebo herečkou. Během základní školy se rozběhla hned několika směry: dala se na školní divadlo, vyhrávala recitační soutěže, skórovala v pozemním hokeji a svou vyřídilkou vítězila nad spolužáky v debatním klubu. Po večerech pak hltala příběhy Harryho Pottera a zamilovala se do postavy Hermiony, nejlepší kamarádky hlavního hrdiny a šprtky v bradavické škole pro malé kouzelníky a čarodějky. Když slavila deváté narozeniny, začalo se chystat natáčení filmové verze úspěšné knihy a producenti obcházeli školy, aby si vybrali hlavní představitele. Zastavili se i v Oxfordu a Emmu pozvali na konkurz. Při představě, že by roli mohla získat, 
se jí prý stahoval žaludek vzrušením a rodiče ji raději připravovali na prohru, takže když jí po několika kamerových zkouškách filmaři zavolali, že má smlouvu v kapse, byla štěstím bez sebe. S rolí Hermiony pak prožila celé dospívání. "Po deseti letech a šesti dotočených dílech se cítím v půli cesty mezi roztomilou dívenkou a přitažlivou dospělou ženou," přemítá blondýnka, které filmaři předpovídají slibnou kariéru. 

"Pryč od mých kalhotek!"

Potterovská série bodovala po celém světě a ze sebevědomé dívky udělala idol nejen dětských diváků. Ona sama se ale obdivuhodně drží při zemi. "Každou chvíli mě sice někdo žádá o rozhovor, ale mně to nevadí, všichni se totiž pořád ptají na totéž, takže vůbec nemusím přemýšlet a jen opakuji stejné odpovědi jako gramofonová deska, která přeskakuje," usmívá se důvtipná blondýnka, které se ve škole daří stejně jako její filmové postavě. "Sláva je mi nepříjemná, jen když se mě fotografové snaží předělat nebo vyfotit v šokujících pozicích - když mi chtějí barvit vlasy, prodlužovat řasy, zmalovat obličej a navléct do minisukně, aby vytvořili kontrast s roztomilou dívenkou z filmu. Jenže to pak vůbec nejsem já! Miluju módu, ale chci si sama určit, co budu nosit. Je to přece moje vizitka," tvrdí herečka, kterou nepříjemně zaskočil také humbuk kolem jejích osmnáctých narozenin. "Okolo mého domu se nakupila stovka fotografů, kteří doufali, že se jim podaří zvěčnit mě při oslavě opilou. Jeden z nich se přede mnou dokonce plazil po chodníku, aby si vyfotil, jaké mám pod sukní spodní prádlo. Tenhle blázinec přežívám jen díky přátelům, které mám stejné už od základní školy. Ti mě drží v kontaktu s realitou!"

Zelená a vzorná

Devatenáctiletá Emma si ale zakládá také na imagi vzorné ekoložky. Pořídila si auto na elektřinu, poctivě recykluje, jezdí hromadnou dopravou a nekupuje balenou vodu. Její postoj tak okouzlil aktivisty z Greenpeace, že ji ihned oslovili s nabídkou, aby se stala jejich velvyslankyní. Původně siceEmma chtěla pověsit hereckou kariéru na hřebík a už se věnovat jen akademické dráze, ale v posledních měsících se přece jen rozhodla rozvíjet dál i své herecké nadání. "Nabízejí mi spoustu nahatých rolí, ale já nechci nikoho šokovat. Ráda bych teď hrála postavy úplně odlišné od Hermiony. Přesto ale mým hlavním cílem zůstává vzdělání," dušuje se kráska, jež začne na podzim studovat Brown Univerzity ve Spojených státech. "Těším se na kolejní život. Nechci skončit jako herečka, která si sama ani neumí vyprat nebo koupit lístek na tramvaj."

Tohle si užívá

S oblibou jí a pije: špagety a horkou čokoládu.

Nejvíc se vybije: při zápase v pozemním hokeji, na tanečním parketu nebo v neoprenu při potápění.

Za roli v pátém dílu Harryho Pottera vyinkasovala: 4 miliony liber!

Dovolenou tráví: ve Francii, kde si pořídila luxusní chatu v lyžařském středisku Méribel.

Právě dokončila: už šestého Pottera! Premiéru v českých kinech si Harry Potter a princ dvojí krve odbyl 16. července 2009.

Teď natáčí: poslední ze série potterovských příběhů Harry Potter a relikvie smrti (ve dvou dílech).          

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama