Daniel Radcliffe

8. listopadu 2010 v 11:00 | kattymencl |  Životopisy
Daniel

Daniel Jakob Radcliffe
Datum narození: 23. července 1989
Dan
Místo narození: Londýn
Významné role: Harry Potter, Maps (December boys), John Kipling (My boy Jack), Alan Strang (EQUUS)


V roce 2000 byl osloven režisérem Chrisem Columbusem, aby se zůčastnil konkurzu na Harryho Pottera. Rodiče Dana na konkurz nepustili, protože se báli jeho zklamání. Po čase se s Radcliffovými setkal při hře Plný kapsy šutrů producent David Heyman a jeho naléhání na rodiče Dana na konkurz pustili. V srpnu téhož roku byl vybrán do hlavní role velkorozpočtové adaptace příběhů kouzelnického učně na motivy knížní série románů J. K. Rowlingové. Také ona Radcliffův výběr potvrdila. Danielův druhy debut se uskutečnil v roce 2001 ve filmu The Tailor of Panama (Krejčí z Panamy), kde si zahrál i Pierce Brosman. Film Harry Potter a kámen mudrců byl do kin uveden o rok později.
Daniel si samozřejmě zahrál i v dalších sedmi dílech Harryho Pottera: Harry Potter a tajemná komnata (2002), Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004), Harry Potter a ohnivý pohár (2005), Harry Potter a fénixův řád (2007), Harry Potter a princ dvojí krve (2008), Harry Potter a relikvie smrti - 1. díl (2010), Harry Potter a relikvie smrti - 2. díl (2011).

Osobní život

Daniel hraje na baskytaru a je fanouškem punk-rokové muziky. Jeho oblíbenou kapelou je The Hold Steady, ale poslouchá také Sex Pistols či Red Hot Chili Pepers...... Fandí také fotbalovému klubu Fullham. Když není momentálně na place rád si zahraje stolní tenis (pinping) nebo videohry se svými hereckými kolegy. S Ruprtem Grintem a Emou Watsonovou s nimiž hraje ve filmech Harry Potter, má blízký kamarádský vztah.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama